Najlepsze przełożenie: o tym, jak kolarstwo napędzi Twój biznes

Czy jazda szosowym rowerem może pomóc w odniesieniu zawodowego sukcesu? Okazuje się, że kolarstwo oraz biznes mają ze sobą zaskakująco wiele wspólnego. Publikacja opisuje poszczególne aspekty kolarstwa ze sportowego punktu widzenia, nie tylko przybliżając je czytelnikowi, ale również podkreślając ich związek z osobistym rozwojem, zarządzaniem firmą czy budowaniem kariery zawodowej. W książce sport przeplata się z biznesem właśnie, tworząc intrygujący, zaskakujący, nieoczywisty profil książki - podobnie jak tworzy się najciekawsze profile kolarskich tras.

Poszczególne rozdziały przeplatane są cytatami poetów, muzyków, socjologów, podróżników, filozofów - które to wypowiedzi są następnie interpretowane w świetle kolarstwa właśnie. A dokładniej, w odniesieniu do tego wszystkiego, co kolarstwo nam oferuje.

Sugerowanym odbiorcą jest osoba zainteresowana rozwojem osobistym, aktywnie poszukująca nowych bodźców czy inspiracji do poprawy swojego statusu, pozycji zawodowej czy satysfakcji z realizowanych przez siebie projektów. To osoba aktywna, otwarta na nowe rozwiązania mające przynieść pomóc w osiąganiu jeszcze lepszych rezultatów.

Przewróciło się: pierwsza i jedyna biografia Elektrycznych Gitar

Ponad 25 lat nieprzerwanego grania, przeszło półtora miliona sprzedanych płyt, 14 krążków w dyskografii. Piotr Łojek i Kuba Sienkiewicz wraz z pozostałymi muzykami przeszli długą drogę: od malutkiego studenckiego klubu, gdzie dla garstki znajomych zagrali pierwszy koncert, aż na scenę w Woodstock, pod którą w rytm ich przebojów bawiło się 300 tys. fanów. Jak im się to udało?
Odpowiedzi na to pytanie poświęcona jest pierwsza biografia „Elektrycznych Gitar”. Pozwala ona spojrzeć na zespół w wielkim powiększeniu. Zaangażowanie muzyków przy jej powstawaniu odsłania zupełnie nowe fakty rzucające inne światło na działalność kapeli. Doskonale widać, jak prywatne życie artystów, ich ambicje, nadzieje oraz obawy powiązane są z kierunkami rozwoju zespołu i amplitudą jego popularności.
Perspektywę spojrzenia poszerza całe grono znakomitości z wielu dziedzin (m.in. prof. Antoni Dudek, prof. Izabella Bukraba-Rylska, Jurek Owsiak, Kazik, a także duchowni, psychologowie, trenerzy osobiści, specjaliści ds. uzależnień, dziennikarze), które z uwagą analizują mniej lub bardziej znane piosenki „Elektrycznych Gitar”. Zaskakuje bogactwo kontekstów oraz wieloznaczność tekstów, którymi przez ponad dwie dekady raczyli słuchaczy muzycy z Kubą Sienkiewiczem na czele.
Wieloletnia historia „Elektrycznych Gitar”, różne wcielenia zespołu oraz perypetie, z jakimi borykali się artyści sprawiają, że na ich biografię można spojrzeć także jak na przykład działania polskiego show-biznesu. Trudności oraz wyzwania, przed którymi stawali, układają się – niczym w kalejdoskopie – w zaskakującą opowieść.
Lektura książki zmusi z pewnością niejednego czytelnika do spojrzenia na „Elektryczne Gitary” w inny niż do tej pory sposób. Ci, którzy uważali ten zespół za grupkę wesołków, będą zaskoczeni, jak wiele powagi i refleksji zawiera twórczość kapeli. Ci, którzy wrzucają zespół do worka z nieskomplikowaną muzyką harcerską, zdziwią się, jak wiele ciekawych kompozycji mają do zaproponowania „Elektryczne Gitary”. Wreszcie ci, którym wydaje się, że wiedzą o twórczości zespołu wszystko, odkryją, z ilu rzeczy nie zdawali sobie sprawy.

Powstanie i rozwój systemu społecznego i instytucjonalnego Nowej Huty (1949–1966)

Opowieść o Nowej Hucie, stworzona w oparciu o unikalną metodę, czyli skrupulatną analizę tysięcy artykułów prasowych z okresu 1949-1966.

„Niebezpieczne zawody” to zbiór reportaży przybliżających najbardziej niewdzięczne męskie profesje. Takie, które wymagają nie tylko specjalistycznych umiejętności, ale również rzadko spotykanych cech charakteru. Takie, które nie tylko pochłaniają fizyczne siły, ale także mocno obciążają psychikę. Takie, na które każdy patrzy z podziwem, ale jednocześnie nikt nie chciałby się ich podjąć. Książka „Niebezpieczne zawody” jest również podróżą po męskim świecie. Szorstkim, nieprzyjaznym, często samotnym – ale i przynoszącym wielką życiową satysfakcję.  


Rozdzióbią nas kruki i wrony. Kącik twórczości karmiącej się dobrymi emocjami

Koronawirus zabrał nam węch i smak. Ale nie pozbawił słuchu. Dlatego wsparcia szukajmy w muzyce. Pomoże w tym śpiewnik „Rozdzióbią nas kruki i wrony”. To zestaw 31 utworów, które powstały przed pandemią COVID-19, a które w jej obliczu nabierają drugiego, nieoczekiwanego znaczenia. Autorem opracowania jest Przemysław Zieliński. Tym, co również łączy zebrane utwory jest to, że teoretycznie, żaden z nich o pandemii nie opowiada.
Ale tylko teoretycznie. Autor w zaskakujący, ironiczny, a często i przewrotny sposób udowadnia związki między piosenkami Britney Spears, Jacka Kleyffa, Limboskiego czy Łony i Webbera a koronawirusem. I wtedy pozostaje już tylko podrapać się po głowie i zapytać samego siebie: „jak mogło mi to umknąć? Przecież to oczywiste!”

17 twarzy marketingowca

Jeśli na poważnie myślisz o sukcesach w marketingu czy public relations, przy organizacji eventów lub w copywritingu, musisz wcielać się w niejedną rolę. Wykazywać się wieloma talentami. A przy tym, nic nie tracić na oryginalności i naturalności. Łatwo nie jest.

W poradniku znajdziesz podpowiedzi, jakie maski warto przywdziać, aby zdobyć klienta, podbyć grupę docelową, odnieść sukces, a następnie - utrzymać kontrakt. Autor swój wybór uzasadnia własnym zawodowym doświadczeniem, zbieranym przy pracy dla klientów z takich branż jak retail, IT czy sport i rekreacja.

Marketing (zawsze) w modzie

Praktyczny poradnik marketingowy i PR dla artystów, projektantów i pozostałych równie twórczych przedstawicieli wolnego zawodu. Krok po kroku opisany został proces kreowania marki, nadawania jej oryginalnego charakteru, a następnie przygotowywania własnej kampanii reklamowej. Autor pokazuje, jak w profesjonalny sposób reklamować swoją twórczość - nawet mimo bardzo ograniczonego budżetu.

O eventach. Praktyczny przewodnik po świecie imprez i wydarzeń

Przystępnie napisany poradnik dotyczący organizacji eventów. Jego zaletą jest kompleksowo opisany proces powstawania wydarzenia, począwszy od fazy idei, przez budżetowanie i dobór podwykonawców, a na promocji oraz koordynacji skończywszy. Autor przy pisaniu tekstu wykorzystał zdobyte przez siebie doświadczenie w organizowaniu wielu różnorodnych imprez: koncertów, warsztatów, wydarzeń okazjonalnych czy pokazów mody. Część praktyczną uzupełniają liczne anegdoty, umożliwiające zajrzenie za kulisy eventowego świata.